Hakkında

Çimento üretim kapasitesi 1.000.000 ton/yıl

Beton üretim kapasitesi 1.000.000 m3/yıl

Fildişi Sahili’nin en büyük şehri ve ticari başkenti Abidjan’da 131.290 metrekare alan üzerine kurulu olan fabrikada iki tip çimento ve hazır beton üretilmektedir.

 

  • Ciment CPJ-CEM II/B-L 32,5 R
  • Ciment CPJ-CEM II/A-L 42,5 R
  • Beton C16,C20,C25,C30,C35,C40,C45,C50

 

Fildişi öğütme-paketleme fabrikası ve hazır beton tesisi, Dünya Bankası, ILO ve Ekvator Prensiplerine tam uyum içinde, Aralık 2018 ayında devreye alındı.

Modern teknolojilerin kullanıldığı ve kompakt bir görünüme sahip olan fabrika, devreye girişinin üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen hem çimento hem de hazır beton alanında elde ettiği pazar payı ve olumlu tüketici geri dönüşleri ile operasyonlarını sürdürmektedir. 2020

yılında bir önceki yıla göre iç satışlarda pazar payı artırıldı.

Ülkenin ürün kalite sertifikalandırma kuruluşu olan CODINORM ile yapılan protokol kapsamında ürün sertifikalandırma süreci, 2019 yılının ilk çeyreğinde tamamlanarak çimento ürün kalite sertifikaları alındı.

Fabrika, limanlar bölgesine yakın stratejik lokasyonu ile Fildişi Sahili – Türkiye arasındaki ticaretin gelişimine katkı sağladığı gibi, kurulan tam donanımlı çimento ve hazır beton Ar-Ge laboratuvarları ile bölgenin inşaat endüstrisinin gelişimine de katkı sağlamaktadır.

Limak Afrika SA, üyesi olduğu Fildişi Çimento Müstahsilleri Birliği kanalı ile, Covid-19 ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere katkı sağladı.